پاورپوینت برج مولمین سنگاپور

مطالب دیگر:
پاورپوینت برج مولمین سنگاپور|1027053|iuq|آی یو|خرید|دانلود برج مولمین سنگاپور,تحقیق برج مولمین سنگاپور,مقاله برج مولمین سنگاپور,برج مولمین سنگاپور
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان پاورپوینت برج مولمین سنگاپور وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل: ppt _ pptx

( قابلیت ویرایش )

قسمتی از اسلاید متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 12 صفحه

برج مولمین - سنگاپور جايزه بنياد آقاخان نخستين جايزه‌ آن‌ها نبوده و در سال 2006 ميلادي نيز اين دو همكار، جايزه ملي سنگاپور را براي كليساي (St.Mary) مريم مقدس در BUKIT BATOK از آن خود نمودند. طراحان برج مولمين توسط شركت WOHA طراحي و ساخته شده است.
بيشترين زمينه كاري اين شركت بر روي پروژه‌ها طراحي محيطي متمركز شده است. اين شركت در سال 1994 با همكاري WONG MIN SOMM معمار سنگاپوري (45 ساله) و RICHARD HASSEL استراليايي (41 ساله)، شكل گرفت.
WONG فارغ‌التحصيل دانشگاه ملي سنگاپور و HASSE RMIT ملبورن فارغ‌التحصيل شده است.
نام شركت WOHA نيز از مخفف نام اين دو همكار گرفته شده است كه مدت 18 سال است كه با يكديگر همكاري مي‌نمايد.
برج مولمین یکی از آثار منتخب بنیاد آقا خان در سال 2007 می باشد.
برج مولمين از جمله بناهايي است كه سازگار با شرايط اقليمي طراحي شده است.
كشيدگي بنا در جبهه شمالي – جنوبي و كوچك بودن جبهه‌هاي شرقي و غربي آن و همچنين تفاوت نماسازي در جبهه‌هاي شمالي و جنوبي متناسب با شرايط محيطي و اقليمي از ويژگي‌هاي طراحي اين برج است. 1- 2- 1 -نمای شمالی 2-نمای جنوبی افزون بر آن در نماي جنوبي ساختمان با الهام از پنجره‌هاي سنتي مناطق استوايي استعاره‌اي جديد از اين پنجره‌ها به كار رفته است.
به وسيله صفحات مشبك فلزي پنجره‌هاي افقي تعبيه شده در نماي جنوبي – به ويژه در هنگام بارندگي‌هاي شديد مناطق استوايي – اين امكان را فراهم مي‌آورد كه عليرغم بسته بودن پنجره امكان جابه‌جايي هوا و كوران آن وجود داشته باشد. در نمای شمالي نيز يك مجموعه موزون از صفحه‌هاي فلزي به عنوان سايبان‌هاي خورشيدي و بارش به كار گرفته شده كه پله‌هاي فرار و بخش خدمات (تراس‌هاي) آپارتمان‌ها را پوشش مي‌دهد. 11 – تصويري از فضاهاي عمومي برج ملومين در زمينه طراحي محوطه و منظرسازي نيز برج مولمين به عنوان يك طرح پيچيده و مبتكرانه شناخته شده است و به عنوان يك نقطه آغازين براي ساخت ديگر برج‌ها در اين منطقه به شمار مي‌آيد، فضاهاي تفريح و آب‌تني (استخرهاي كوچك) در طبقات و محوطه مجموعه و فضاهاي ورزشي در داخل مجموعه طراحي شده است.
فضاهاي داخل آپارتمان‌ها نيز متناسب با شرايط اقليمي و فرهنگي جانمايي شده به گونه‌اي كه مناظر مختلف و ديدهاي متفاوتي براي فضاهاي عمومي و خصوصي در نظر گرفته شده است. 2و 3 – پنجره‌هاي برج متناسب با شرايط اقليمي مناطق استوايي طراحي شده است. استفاده از پنجره‌هاي بادگير موسمي در آپارتمان‌ها، از ويژگي‌هاي طراحي اين برج به شمار مي‌آيد، پنجره‌هاي افقي تعبيه شده در كف پنجره‌ها اين امكان را فراهم مي‌آورد تا عليرغم بسته بودن پنجره‌هاي (عمودي) امكان تبادل و جابه‌جايي هوا در درون آپارتمان فراهم باشد. برج مولمين كه بناي ساخته شده با ظرافت و دقت بسيار است كه تفكرات طراحي و برنامه‌ريزي در آن به وضوح قابل مشاهده است.
اين برج الگوي مناسبي از استفاده هوشمندانه از راه كارهاي بومي و محلي در تلفيق با معماري مدرن است كه با خلق فضاهاي مورد نياز زندگي طبقه متوسط در برج‌هاي مسكوني راه حل مناسبي را ارائه داده و توانسته است در اين

متن بالا فقط قسمتی از محتوی متن پاورپوینت میباشد،شما بعد از پرداخت آنلاین ، فایل را فورا دانلود نمایید

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت: توجه فرمایید.


دانلود فایل پرداخت آنلاین